İlkyardım Güncelleme Eğitimi

İlkyardım Yönetmeliğinine istinaden; 16 saatlik Temel İlkyardım Kursuna tamamlayarak ilkyardım sertifikası alan kişilerin sertifkaları 3 yıl geçerli olmaktadır. Belge süresi dolmak üzere olan ilkyardımcıların, 8 saatlik İlkyardım Yenileme Eğitimi’ne katılarak sınav şartı aranmaksızın mevcut belgelerini yenilemeleri gerekmektedir. TRN ilkyardım eğitim merkezi olarak merkezimizde ilkyardım eğitimi alan katılımcıların belge yenileme süreleri uzmanlarımızca takip edilmekte ve yaklaşan eğitim tarihleri kendilerine bildirilmektedir.

 

Eğitim Yeri 

Eğitimler ; Pendik Merkez ,şirinevler ofis ve Gebze Şubemizin eğitim salonlarında düzenlenmektedir. Bunun haricin de firmaların standartlara uymak kaydıyla (katılımcı başına 3.5 m2 alan ve en az 5 katılımcı olmak kaydıyla ) kendi eğitim salonların da yada ayarlamış oldukları salonlarda  düzenlenebilmektedir. 

 

 

Eğitim Programı 

Güncelleme eğitimi ; Temel ilk yardım eğitimi programının hızlandırılmış halidir. 1 (bir) gün toplam 8 saat  sürmektedir.  Eğitimler interaktif eğitim teknikleri kullanılarak, maket, projektör, slayt vb eğitim materyalleri ile desteklenmekte ve uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir. İlk Yardım el kitabı tüm katılımcılara ücretsiz verilmektedir. 

 

Kayıt İçin Gerekli Evraklar

bir önceki eğitime ait sertifika (aslı)

yine bir önceki eğitime  ait  ilk yardımcı kimlik kartı (aslı)

2 adet fotoğraf

Nüfus cüzdanı fotokobisi  

Not: Sertifika ya da kimlik kartlarından biri kayıpsa kayıp olan evrak  için gazeteye ilan verilmesi gerekmektedir. 

 

 

Ücretlendirme 

Bakanlık onaylı sertifikalı güncelleme  eğitimlerinin ücreti her ilin İl Sağlık Müdürlüklerinin ücret komisyonları tarafından yıllık olarak belirlenmekte ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmaktadır.  Bakanlık ,eğitimin standartlarını ve kalitesini korumak amacıyla standart fiyat uygulaması istemektedir. 

 

Sınav Sistemi 

Temel ilk yardım güncelleme eğitiminde merkezi sınav bulunmamaktadır. Eğitim sonrası merkezimiz eğitmeni tarafından  eğitim görüldüğü salonda sınav gerçekleştrilmekte ve anında sonuçları açıklanarak katılımcılara bildirilmektedir. 

 

Sertifika ve Geçerlililk Süresi 

Eğitimi tamamlayan katılımcılarımızın eski sertifikasının tarihi uzatılır ve yeni ilk yardımcı kimlik kartı düzenlenerek teslim edilir. Böylelikle katılımcılarımızın sertifika ve kimliklerinin geçerlilik süresi 3 (üç) yıl uzatılmış olur.    

 

Süre Dil Kimler alabilir?
1 Gün / 8 Saat Türkçe Daha önce Temel ilk yardım eğitimi almış ve aradan 3(üç) yıl süre geçen sertifika ve ilk yardım kimlik kartı sahip olanlar

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.