İlk Yardım Eğitici Eğitimi Güncellemesi 

 

Mevcut olan ilk yardım yönetmeliğine göre  yetki belgelerinin geçerlilik süresi 5 (beş) yıldır. Yetki süreleri dolduktan sonra 3 aylık süre içinde  verilen eğitim süresinin yarısı kadar yani 2.5 (iki buçuk gün)  toplam 20 saat süren eğitimdir. Güncelleme de merkezi sınav bulunmamaktadır. ( Herkes güncelleme eğitimi almak zorunda değildir. 5 (beş) sene boyunca en az 15 eğitim verdiklerini belgeledikleri takdirde eğitmenlerin sertifikası eğitimsiz yenilenmektedir. )

 

Eğitim Yeri 

Eğitimler ; Pendik Merkez ,Şirinevler ofisimizin  eğitim salonlarında düzenlenmektedir. Bunun haricin de firmaların standartlara uymak kaydıyla (katılımcı başına 3.5 m2 alan ve en az 5 katılımcı olmak kaydıyla ) kendi eğitim salonların da yada ayarlamış oldukları salonlarda  düzenlenebilmektedir. 

 

 

Eğitim Programı

Temel ilk yardım uygulamaları ve eğitim becerileri konusunda teorik ve uygulamalı bir içerikten oluşmaktadır. Merkezimiz tarafından katılımcılarımıza gerekli dökümantasyon ve kitaplar sağlanmaktadır.

 

Kayıt İçin Gerekli Evraklar 

Kimlik Fotokobisi

Sertifikanın Aslı  gerekmektedir. 

 

Ücretlendirme 

Bakanlık onaylı sertifikalı güncelleme  eğitimlerinin ücreti her ilin İl Sağlık Müdürlüklerinin ücret komisyonları tarafından yıllık olarak belirlenmekte ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmaktadır.  Bakanlık ,eğitimin standartlarını ve kalitesini korumak amacıyla standart fiyat uygulaması istemektedir. 

 

 

 

Sınav Sistemi

 

İlk yardım eğitici eğitimi güncellemesinde merkezi sınav bulunmamaktadır. Katılımcılar için merkezimiz eğitmeni tarafından eğitim sonunda ; değerlendirme sınavı yapılmakta ve aynı anda değerlendirme yapılmaktadır.

 

Sertifika ve Geçerlililk Süresi 

Eğitimi tamamlayan katılımcılarımızın eski sertifikasının tarihi uzatılarak teslim edilir. Böylelikle katılımcılarımızın sertifika geçerlilik süresi 5(beş) yıl uzatılmış olur.

Süre Dil Kimler alabilir?
20 Saat (2.5 gün) Türkçe Daha önce ilk yardım eğitici eğitimi almış kişiler başvurabilir.(Sertifika Süresi olan 5 yılını doldurmuş olanlar)

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.