AHA Basic Life Support (BLS) Provider Course

( Amerikan  Kalp Vakfı  Temel Yaşam Desteği Uygulayıcı Kursu )

 

American Heart Association (Amerika Kalp Vakfı), Amerika Birleşik Devleti kökenli olmasına rağmen tüm dünya tarafından kabul görmüş bir vakıftır. Yaptığı ve desteklediği bilimsel çalışmalar tüm dünyaya, sağlık konusunda ışık tutmakta olup, özellikle ilk yardım, otomatik eksternal defibrilatör kullanımı ve özellikle ileri kardiyak yaşam desteğinde geliştirdiği eğitim programları ile dünyada en çok kabul gören ve yeni kuralları koyan kuruluştur. 2011 yılında toplam 9 milyon kişi dünya çapında AHA sertifikalı eğitim almıştır.

 

Eğitim  Adresi :

Eğitimlerimiz Pendik  Merkez ofisimizde , Avrupa Yakası  ofisimizde ve standartlara uymak kaydıyla talep halinde ilgili sağlık kuruluşlarının  eğitim salonların da da  düzenlenebilir. 

 

 

Eğitim Programı :

Eğitim programı ;American Heart Association (Amerika Kalp Vakfı- AHA ) tarafından düzenlenen eğitim içeriğinden oluşmaktadır. oluşmaktadır. Vaka çalışmaları,role-player ile teorik ve pratik uygulamalarını  içermekte olup 1 (bir ) iş günü  sürmektedir.    

 

 

 

 

Eğitim İçeriği 

bu programda işlenecek konular 

  • Yetişkin ve pediyatrik KPR
  • iki müdahaleci için senaryolar ve balon-valf maske kullanımı
  • Bilinçli ve biliçsiz hastada yabancı cisim çıkarma manevraları
  • Otomatik eksternal defibrilatör kullanımı (pediyatrik kullanım dahil )
  • Özel müdahale durumları
  • Erişkin ,çocuk ve bebekte hava yolu tıkanıkları  

 

Kayıt için Gerekli Evraklar :

Kayıt yaptırmak çok basit olup çok detaylı bir işlemler gerektirmez . Bls Provider eğitim programına katılmak için yanlızca kimlik fotokobisi ve diploma fitokobisi yeterlidir. 

 

 

Ücretlendirme :

American Heart Association (Amerika Kalp Vakfı- AHA ) Authorized Training Center  Türkiye  liste fiyatları üzerinden  düzenlenmektedir.  

 

Sınav Sistemi:

Katılımcılar eğitim sonunda American Heart Association (Amerika Kalp Vakfı- AHA )  tarafından belirlenmiş  sınava tabi olurlar.

 

Sertifikasyon ve Geçerlilik Süresi:

Eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlerimiz American Heart Association (Amerika Kalp Vakfı- AHA ) provider network'e ve cprverify veri tabanına kaydı yapılır, taraflarına kimlik  ve sertifkasyon düzenlenir. ( Uluslararası geçerliliği olan bu belge aynı zaman da AHA sisteminden check yapılabilinir. Sertifka ve kimlik  geçerlilik süresi 2 (iki ) yıldır. 

 

 

Süre Dil Kimler alabilir?
1 Gün Türkçe - Orta İngilizce Acil Tıp Teknikeri, Acil Tıp Teknisyeni, Adli Tıp Teknikeri; Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri, Ameliyathane Teknikeri, Anestezi Teknikeri ve Teknisyeni, Biyologlar, Diyaliz Teknikeri,Diyetçi, Diyetisyen, Diş Anestezi, Diş Tabibi, Ebe, Eczacı, Fizyoterapist,Hemşire, Psikolog, Pedolog, Radyoterapi Teknikeri, Sağlık Memuru, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri, Tıbbi Laboratuvar Teknisyeni, Yaşlı Bakım Teknikeri, Sağlık Eğitimcisi, Sağlık Fizikçisi, Doktor

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.